Anna Malikova

Rosja Data urodzenia: 14.07.1965

Numer uczestnika:

Anna Malikova

*14 July 1965 Taszkient

Studiowała w Centralnej Szkole Muzycznej i Konserwatorium w Moskwie w klasie Lwa Naúmova, po uzyskaniu dyplomu (1991) pozostała w uczelni na stanowisku nauczycielki gry na fortepianie.

Laureatka Queen Sonja International Music Competition w Oslo (1988), XII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1990), zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu ARD w Monachium (1993). Występuje z recitalami solowymi, w repertuarze kameralnym i ze znamienitymi orkiestrami w Europie, Ameryce Południowej i na Dalekim Wschodzie.

Dla rozgłośni radiowych w Moskwie i Oslo zarejestrowała utwory Chopina, Schuberta, Mozarta, Prokofiewa i współczesnych kompozytorów rosyjskich. Regularnie powiększa swój dorobek płytowy (nagrała m.in. komplet koncertów fortepianowych Camilla Saint-Saënsa, utwory fortepianowe Czajkowskiego, II koncert fortepianowy Brahmsa oraz z okazji 100. rocznicy śmierci Aleksandra Skriabina przypadającej na 2015 r. – nowy album obejmujący komplet jego sonat fortepianowych).

 

X
Zaloguj się, aby móc dodawać do ulubionych.