ALBERTO NOSè

Urodzony w Villafranca di Verona w 1979 r., w wieku 17 lat ukończył z wyróżnieniem studia pianistyczne pod kierunkiem Laury Palmieri w Konserwatorium Evaristo Felice Dall’Abaco w Weronie. Kontynuował naukę u Franco Scali, Borisa Petrushanskiego, Leonida Margariusa w Międzynarodowej Akademii Pianistycznej „Incontri col Maestro” w Imoli, uzyskując tytuł Piano Master. 
Pierwsze tournée koncertowe odbył w wieku 11 lat, zdobywszy I Nagrodę na Konkursie „Jugend für Mozart” w Salzburgu. Laury z kolejnych międzynarodowych konkursów (m.in. XIV Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina) otworzyły mu drzwi do najsłynniejszych światowych sal koncertowych.
Występował z recitalami i koncertami muzyki kameralnej z wiolonczelistą Rocco Filippini, kwartetami Ysaÿe i Venice, oraz jako solista z wybitnymi zespołami orkiestrowymi.
Dokonał nagrań dla Assicurazioni Generali, Tau Records, dla francuskiego magazynu muzycznego „Piano” oraz Nascor-Ysaÿe Records, Naxos takich twórców, jak Johann Christian Bach, Mozart, Beethoven, Schumann i Prokofiew. 
Alberto Nosè jest Artystą Steinwaya.

X
Zaloguj się, aby móc dodawać do ulubionych.