GARRICK OHLSSON

Garrick Ohlsson – laureat I nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 1970 r. Jego interpretacje są niezwykle indywidualne i perfekcyjne pod względem pianistycznym. Przez długi czas Ohlsson uznawany był za jednego z czołowych wykonawców muzyki Chopina, chociaż jego repertuar obejmuje niemal całą literaturę fortepianową. Jako uczeń Claudia Arrau został doceniony za mistrzowskie wykonania dzieł Mozarta, Beethovena, Schuberta oraz muzyki romantycznej.

Jego obecny repertuar to ponad 80 koncertów od Haydna i Mozarta po wiek XX, w tym wiele utworów skomponowanych specjalnie dla niego. W sezonie koncertowym 2015/2016 artysta wystąpi z recitalami w Berkeley, Nowym Jorku, Indianapolis, Brisbane, Seattle, La Jolla, Evanston, Fort Worth, Lincoln, i Costa Mesa. Podczas kolejnej podróży po Australii wystąpi w Perth, Brisbane, Sydney, Melbourne i Adelaide, a w nowozelandzkich Wellington i Oakland zadebiutuje z tamtejszą Orkiestrą Symfoniczną.

Pianista ma także w planach współpracę z orkiestrami w Bostonie, Los Angeles, Ottawie, Nashville, Indianapolis, Oregon, Warszawie, Petersburgu, Manchesterze oraz Lugano, z którymi wykona koncerty od Beethovena przez Brahmsa po Busoniego. Wielokrotnie występował na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

W kwietniu 2016 r. wraz z Kwartetem Takács odbędzie tournée po wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, którego centralnym punktem będzie występ w Carnegie Hall.

X
Zaloguj się, aby móc dodawać do ulubionych.