Konferencja Prasowa z okazji przyjazdu do Japonii Seong-Jin Cho


20.11.2015

„Czas konkursowy był niezwykle wymagający, ale w mojej pamięci pozostanie jako niezwykły okres w moim życiu” – powiedział Seong-Jin Cho podczas Konferencji Prasowej zorganizowanej w związku z jego przyjazdem do Japonii – „Ogromnym przeżyciem było móc zagrać koncert Chopina z orkiestrą z jego Ojczyzny. Byłem również pod wrażeniem, jak wielu słuchaczy przyjechało specjalnie na Konkurs z Japonii! Zrozumiałem, jak bardzo wszyscy kochają muzykę Fryderyka Chopina.”

Na zorganizowaną przez Instytut Polski w Tokio konferencję przybyło ponad stu przedstawicieli mediów japońskich oraz koreańskich. Konferencję prowadziła zastępca dyrektora IP w Tokio – Marta Karsz. Obok zwycięzcy XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - Seong-Jin Cho, głos zabrali Ambasador RP w Tokio - Cyryl Kozaczewski, Akiko Ebi - jedna z jurorów XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz Masayuki Ikeno - dyrektor programowy Orkiestry NHK. Na sali obecny był również Ambasador Republiki Korei, Yoo Heung-Soo.

Konferencja prasowa odbyła się 18 listopada o godz. 14:00 w Ambasadzie RP w Tokio. Zwycięzca Konkursu przyjechał do Japonii na zaplanowane na 20 i 21 listopada koncerty z Orkiestrą Symfoniczną NHK oraz recital w sali Tokyo Opera City 23 listopada 2015.

X
Zaloguj się, aby móc dodawać do ulubionych.