Nadzwyczajne Koncerty Inauguracyjne w Warszawie i Katowicach


02.10.2015

Martha Argerich w Katowicach czy Garrick Ohlsson w Warszawie? Drugiego października 2015 roku odbędą się dwa Nadzwyczajne Koncerty Inauguracyjne XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Już dziś o godz. 18.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie wystąpi Garrick Ohlsson – laureat Konkursu w 1970 roku oraz juror tegorocznego. Pianista wykona mało znany, pochodzący z 1904 roku Koncert C-dur na fortepian, chór męski i orkiestrę op. 39 Ferruccia Busoniego. Ohlsson jest jednym z najlepszych interpretatorów tego dzieła – w wieku 18 lat wygrał Konkurs imienia kompozytora we włoskim Bolzano. Pianista wystąpi z Orkiestrą Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Koncert będzie transmitowany w wersji audio na stronie www.chopincompetition2015.com oraz w aplikacji „Konkurs Chopinowski”.

Tego samego dnia w Katowicach, o godz. 19.30, Martha Argerich wespół z Jackiem Kaspszykiem – prowadzącym tym razem Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia – przedstawią I Koncert fortepianowy C-dur op. 15 Ludwiga van Beethovena. Koncert będzie retransmitowany na antenie Programu 2 Polskiego Radia 8 października 2015 roku.

X
Zaloguj się, aby móc dodawać do ulubionych.