Gwałtowny wzrost sprzedaży płyt z muzyką klasyczną w Korei Południowej po sukcesie Seong-Jin Cho na 17. Konkursie Chopinowskim.


19.11.2015

6 listopada nakładem Deutsche Grammophon ukazała się płyta Seong-Jin Cho, prezentująca wybrane nagrania konkursowe 21-letniego Koreańczyka. Album stanowi początek długofalowej współpracy pomiędzy wytwórnią Deutsche Grammophon a Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina.

Dwa dni od ukazania się albumu w Korei Południowej sprzedano aż 30 tysięcy egzemplarzy, po niecałym tygodniu liczba sprzedanych płyt wzrosła do 50 tysięcy. Sukces płyty Cho jest spektakularny, gdyż rzadko kiedy sprzedaż nagrań z muzyką klasyczną przekracza 10 tysięcy sztuk.

Dystrybutor albumu już zapowiada, że zamówił kolejne 50 tysięcy egzemplarzy płyty Cho. „Przewidujemy sprzedaż ok. 10 000 kopii do początku przyszłego roku” – zapowiada Universal Music. „Nawet Ci, którzy normalnie nie słuchają muzyki klasycznej są zainteresowani tym albumem”.

Wydaje się, że w Korei Południowej dzięki sukcesowi Seong Jin Cho wrasta popularność muzyki klasycznej. Auction, jeden z największych sklepów zajmujących się sprzedażą online, podaje, że w tygodniu, w którym miała miejsce premiera albumu, sprzedaż płyt z muzyką klasyczną wzrosła o 400% w stosunku do tego samego okresu w 2014 roku.

Powiązane materiały:

X
Zaloguj się, aby móc dodawać do ulubionych.