Aplikacja „Konkurs Chopinowski” nominowana do Mobile Trends Awards 2015!


15.01.2016

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina został nominowany do Mobile Trends Awards 2015 za aplikację „Konkurs Chopinowski” w kategorii „Firma/marka z najlepszą aplikacją mobilną”.


Nagrody Mobile Trends Awards przyznawane są firmom, instytucjom i organizacjom, działającym na terenie Polski, przodującym w zastosowaniu rozwiązań z branży technologii mobilnych. W 2015 roku przyznane zostaną po raz piąty. Podczas poprzednich edycji wyróżnionych zostało około 130 projektów. Zwycięzców tegorocznej edycji wybierze Kapituła Konkursowa. Odbędzie się także głosowanie internautów, w wyniku którego jeden z nominowanych projektów otrzyma nagrodę specjalną. Nagrody przyznawane są w siedemnastu kategoriach (w tym: „za wykorzystanie marketingu mobilnego”, „aplikacja/strona mobilna do użytku dla firm” czy „aplikacja/strona mobilna w dziedzinie komunikacja i społeczności” i inne).

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina nominowany został w kategorii „Firma/marka z najlepszą aplikacją mobilną” za aplikację „Konkurs Chopinowski”. Przypomnijmy, że dzięki niej październikowe zmagania uczestników Konkursu były dostępne dla odbiorców muzyki Chopina na całym świecie, w standardzie Full HD na urządzeniach mobilnych (systemy iOS i Android), smart TV oraz w klasycznych przeglądarkach internetowych. W aplikacji znajdują się także informacje o uczestnikach i jurorach, historia Konkursu oraz rozbudowana sekcja multimediów. Aplikacja jest dostępna w dwóch językach: polskim i angielskim. Za jej produkcję odpowiada polski software house Infor IT Sp. z o.o., który zrealizował już kilka produkcji dla polskich instytucji kulturalnych.

Aplikacja w znaczący sposób przyczyniła się do rekordowego i globalnego zasięgu Konkursu. Z raportów wynika, że Konkurs był słuchany i oglądany w 218 krajach i obecny na niespotykaną skalę w mediach społecznościowych całego świata. Instytut Monitorowania Mediów w specjalnym raporcie podsumował, że informacje o Konkursie wymieniło ok. 70 milionów osób na całym Globie. Aktywność takiej liczby osób, związana z muzyką klasyczną, została określona przez IMM mianem „rewolucji w tej sferze”. Z kolei analitycy Press Service oszacowali, iż informacja o Konkursie dotarła do około 5 mld. osób, zaś wg badań CBOS Konkurs śledziło prawie 30% Polaków.

Do nagród Mobile Trends Awards  w kategorii „Firma/marka z najlepszą aplikacją mobilną” nominowani zostali także: Krakowskie Biuro Festiwalowe za aplikację Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie (Realizator: Amistad Group); MAN Polska za aplikację Serwis MAN Polska (Realizator: Norbsoft) oraz TUiR WARTA za aplikację Warta Mobile (Realizator: mobee dick i Apreel). Do Mobile Trends Awards 2015 w innych kategoriach zostały zgłoszone również m.in.: Grupa Wirtualna Polska, Bank Millennium, ING Bank Śląski,  mBank, Allegro, Edipresse Polska, Grupa Onet.pl, Polska Presse, Stołeczne Biuro Turystyki, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, TVP, PayU, Plus a także Bank Zachodni WBK – Mecenas XVII Konkursu Chopinowskiego.

Więcej informacji: Mobile Trends Awards

X
Zaloguj się, aby móc dodawać do ulubionych.