Great Chopin Pianists


11.12.2015

Album „Great Chopin Pianists” wydany dzięki współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i wytwórni Deutsche Grammophon prezentuje nagrania zwycięzców konkursu od 1927 r. kiedy to odbył się pierwszy, po rok 2010.

Album zawiera liczne nagrania studyjne, a także dokonane na żywo, pochodzące z przesłuchań konkursowych, jak na przykład po raz pierwszych ukazujące się w tej formie nagrania Garricka Ohlssona i zwyciężczyni konkursu z 2010 r. Yulianny Avdeevej. Ponadto w zestawie znalazły się także dwie płyty z nagraniami zwycięzców pierwszych konkursów (1927 – 1955), ukazujące tradycję Chopinowską tamtych czasów – I Koncert fortepianowy w interpretacji Haliny Czerny-Stefańskiej oraz wybór nagrań Lwa Oborina (1927), Aleksandra Unińskiego (1932) i Jakowa Zaka(1937).

Interpretacje dzieł Chopina w wykonaniu laureatów wszystkich Konkursów Chopinowskich  wybrane zostały z bogatego katalogu Deutsche Grammophon oraz obszernego archiwum Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Albumowi towarzyszą komentarze pióra Grzegorza Michalskiego – Pełnomocnika Dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina ds. Konkursu Chopinowskiego w wersji angielskiej, francuskiej, niemieckiej i polskiej.

Wytwórnia Deutsche Grammophon i Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w sierpniu 2015 roku nawiązały strategiczną współpracę, w dążeniu do szerokiej prezentacji na całym świecie dzieł Fryderyka Chopina oraz najsłynniejszego z międzynarodowych konkursów chopinowskich. Do tej pory dzięki tej współpracy 6 listopada 2015 roku ukazał się  album zwycięzcy tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – Seong-Jin Cho.  

X
Zaloguj się, aby móc dodawać do ulubionych.