Konferencja prasowa XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina


17.09.2015

15 września 2015 roku w Sali Koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina odbyła się konferencja prasowa dotycząca Konkursu Chopinowskiego.

Gośćmi Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina byli przedstawiciele głównych instytucji partnerskich Konkursu, m.in. Janusz Daszczyński (Prezes Zarządu TVP S.A.), Andrzej Siezieniewski (Prezes Zarządu PR S.A.), Małgorzata Małaszko-Stasiewicz (Dyrektor Pr 2 Polskiego Radia), Agata Wacławik-Wejman (Dyrektor ds. publicznych Google na Europę Środkowo-Wschodnią), Wojciech Szpil (Prezes Totalizatora Sportowego) oraz Monika Nowakowska (Dyrektor Biura Prasowego Banku Zachodniego WBK). Przedstawiono plan medialny, zgodnie z którym XVII Konkurs Chopinowski będzie dostępny na niespotykaną w historii skalę, zarówno w mediach publicznych, jak i w nowoczesnych mediach elektronicznych i społecznościowych.

XVII Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina transmitowany będzie w całości w TVP Kultura oraz w Programie 2 Polskiego Radia.
Ponadto Telewizja Polska planuje transmisję w Programie 2 TVP koncertu inauguracyjnego (1 października) oraz koncertu zwycięzcy konkursu (21 października), codzienne transmisje w TVP HD, retransmisje w TVP Polonia, filmy związane z historią konkursu w TVP Historia, relacje i zapowiedzi w TVP Regionalna, a także informacje w serwisach TVP INFO.

Specjalną ofertę programową poświęconą Konkursowi przygotowało też Polskie Radio: w Programie 1 Polskiego Radia relacje z Konkursu pojawią się w „Sygnałach Dnia”, „Muzycznej Jedynce”, magazynie „Polska i Świat” i w niedzielnej audycji „Koncertowa Jedynka”, która w trakcie Konkursu będzie miała postać́ „Koncertu Chopinowskiego”. W Programie 3 Polskiego Radia usłyszymy relacje i rozmowy z gośćmi w audycjach „Trzy wymiary gitary”, w popołudniowych wydaniach „Zapraszamy do Trójki”, w „Klubach Trójki”, a także w „Muzycznych Rozmowach”. Radiowa Czwórka będzie na bieżąco śledzić wydarzenia Konkursu. Polskie Radio dla Zagranicy omówi wszystkie etapy przesłuchań Konkursu na antenach Redakcji Wschodnich (Białoruskiej, Rosyjskiej, Ukraińskiej) i Angielskiej.

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przygotował dedykowaną konkursowi platformę multimedialną dostępną na komputerach osobistych oraz systemach Android, iOS oraz Samsung Smart TV. Po raz pierwszy w historii Konkurs Chopinowski będzie też dostępny na żywo w serwisie YouTube.

Jednocześnie ruszyła kampania promocyjna pod hasłem Chopin bez granic, której celem jest zainspirowanie jak największej liczby osób w różnym wieku, o różnym wykształceniu, przygotowaniu i tradycji kulturowej, do słuchania muzyki Chopina i poddania się sile jej emocji, poruszeń, piękna. Kampania obejmuje m.in. 450 nośników zewnętrznych w całej Polsce, spoty w TVP, telewizjach komercyjnych oraz w Internecie, kilka milionów wyświetleń na mobilnych ekranach umiejscowionych zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w środkach komunikacji, spoty wyświetlane w sieciach kin, nadawane na antenach wszystkich programów Polskiego Radia, a także akcję #chopinbezgranic w mediach społecznościowych.

Tak szeroko zakrojone działania promocyjne możliwe są dzięki zaangażowaniu licznych partnerów instytucjonalnych, medialnych, technologicznych i finansowych, w szczególności Mecenasa Konkursu Banku Zachodniego WBK oraz Partnera Głównego Konkursu – Totalizatora Sportowego.

Organizatorem Konkursu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Projekt objęty jest Programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”.

Mecenasem Konkursu jest Bank Zachodni WBK. Partner Główny Konkursu to Totalizator Sportowy.

Współorganizatorem Konkursu jest Program Drugi Polskiego Radia. Partnerami Konkursu są: Google, Hotel Regent Warsaw, Lexus, Filharmonia Narodowa, Technics, Steinway Lyngdorf, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, TVP oraz Huawei, zaś Oficjalnym Portem Lotniczym - Lotnisko Fryderyka Chopina.

Partnerzy Medialni Konkursu to: Polskie Radio, Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl, AMS i Metro.

Współpraca: Łazienki Królewskie, Phonak, Atman, Allianz, Infor IT, Accor Hotels.
Partnerem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina jest Yamaha.

Fortepiany dostarczają: Steinway, Yamaha, Kawai, Fazioli.

Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

X
Zaloguj się, aby móc dodawać do ulubionych.